Recommend Print

Децентралізація повноважень та фінансів у системі БПД: прийняті відповідні рішення

rc1

21 грудня 2016 року Уряд прийняв постанову КМУ «Про внесення зміни до пункту 17 Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги», що дає можливість проведення фінансової децентралізації в системі безоплатної правової допомоги. 

 

22 грудня наказом Мін’юсту затверджено зміни до Положення про центри з надання БВПД, у зв’язку із якими передано частину повноважень до регіональних та місцевих центрів з надання БВПД, зокрема, щодо розпорядження коштами державного бюджету та укладення контрактів/договорів із адвокатами.


Так, на засіданні Уряду прийнято КМУ «Про внесення зміни до пункту 17 Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги» № 989 від 21.12.2016, якою вносяться зміни до Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги, з метою конкретизації повноважень директора Координаційного центру. Такі зміни дають можливість проведення фінансової децентралізації в системі БПД, зокрема, шляхом внесення відповідних змін до Положення про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджених наказом Мін’юсту від 02.07.2012 № 967/5, щодо уточнення деяких повноважень регіональних та місцевих центрів з надання БВПД. Наразі наказ щодо затвердження змін до Положення про центри з надання БВПД знаходиться на державній реєстрації в Мін’юсті.


 Так, регіональні центри отримали повноваження щодо затвердження штатних розписів та кошторисів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До моменту прийняття постанови, нагадаємо, повноваження щодо затвердження штатних розписів та кошторисів як регіональних , так і місцевих центрів, належали Координаційному центру.


Також регіональні центри здійснюватимуть моніторинг та оцінювання забезпечення місцевими центрами:

- проведення правопросвітницької роботи;

- надання безоплатної вторинної та безоплатної первинної правової допомоги, доступу до електронних сервісів Мін’юсту.


Місцеві центри отримують повноваження на укладення контрактів/договорів з адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, та видавати доручення адвокатам для надання БВПД суб’єктам відповідного права, визначеним пунктами 1,2,8 – 12 частини першої та частини другої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».


Регіональні центри та місцеві центри самостійно посвідчуватимуть довіреності адвокатам, прийматимуть подані адвокатами, з якими співпрацюють, акти надання безоплатної вторинної правової допомоги, здійснюватимуть їх перевірку та забезпечуватимуть оплатну послуг та відшкодування витрат в установленому порядку.


«Прийняте рішення сприятиме підвищенню відповідальності центрів за якість організації послуг безоплатної правової допомоги в Україні та кращій ефективності управління системою надання безоплатної правової допомоги в цілому», – директор Координаційного центру Андрій Вишневський.

   

logo openeurope

   

YMP fullsize distr

   
   

ATO

   

DNA_219x116

   

peremishcheni

   

mpk2

   
   
   
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua