Print

Омбудсман та його регіональні представники зможуть інформувати систему БПД про випадки затримання осіб, їх арешту та тримання під вартою

Share

zatrymani

Уряд вніс зміни до Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (далі – Порядок інформування).


Відповідну постанову КМУ № 793 прийнято на засіданні Уряду 18 жовтня.


Зокрема, передбачено можливість інформування регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Уповноваженим Верховної Ради з прав людини або його представниками чи регіональними представництвами про випадки затримання осіб у разі нездійснення повідомлення про таке затримання, виявленого під час відвідування місць, в яких особи примусово тримаються за судовим рішенням або рішенням адміністративного органу відповідно до закону.


Нагадаємо, що Порядок інформування встановлює загальні вимоги та механізм інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки:

- затримання за підозрою у вчиненні злочину;

- затримання на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання з метою приводу;

- застосування адміністративного затримання чи адміністративного арешту або обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.


Інформувати про такі випадки повинні:

- органи, уповноважені здійснювати затримання;

- органи досудового розслідування, слідчі, прокурори, службові особи, відповідальні за перебування затриманих, інші уповноважені службові особи.


Інформувати про такі випадки можуть:

- особи, затримані за підозрою у вчиненні злочину, затримані на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання з метою приводу;

- особи, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт або обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

- близькі родичі та члени їх сімей.


Віднині інформувати можуть також Уповноважений Верховної Ради з прав людини або його представники чи регіональні представництва.


Про затримання, нагадаємо, можна повідомити за номером контактного центру системи надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України).

Прийнята постанова дозволить забезпечити більш ефективну реалізацію права затриманих на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.