Print

Правовий захист для військовослужбовців

Share

1

Якого правового захисту потребують військовослужбовці та найбільш актуальні питання цієї категорії громадян - саме про це говорили під час низки інформаційних семінарів, які проходили в м. Рівне 10-14 вересня.

Заходи проведено у ряді військових частин, дислокованих у м. Рівне заступником директора Регіонального центру БВПД у Рівненській області Миколою Павлюком та начальником відділу моніторингу діяльності місцевих центрів Олександром Кузиком

в рамках завдань, визначених Меморандумом про співпрацю між Координаційним центром з надання правової допомоги та Міністерством оборони України а також заходів, спрямованих на розширення доступу до БВПД.

4

До відома присутніх донесено інформацію про зміст основних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та практику їх застосування. Микола Павлюк проінформувала про зміни у Законі України «Про безоплатну правову допомогу». Відтепер право на безоплатну вторинну правову допомогу мають ветерани війни, у тому числі учасники бойових дій, інші особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не лише з питань їх соціального захисту, як це було раніше, а з будь-яких питань. При вирішенні питань у судовому порядку військовослужбовець може отримати правовий захист, гарантований державно. До того ж, відповідно до ст.5 ч.1 п.13 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: учасники бойових дій, Герої України - у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав. Найбільш активним було спілкування з військовослужбовцями військових частин А1573, А4240

2

Завершеннями низки заходів став виступ Олександра Кузика перед особовим складом оперативного командування «Захід» на чолі з командувачем - генерал-лейтенантом Олександром Павлюком, де присутніх поінформовано також про структуру системи БПД, механізми і алгоритми отримання правової допомоги а також про номер єдиного контакт-центру системи безоплатної допомоги України, адреси Регіонального центру БВПД в Рівненській області, місцевих центрів та їх структурних підрозділів у районах області.

3


Довідково


 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Кавказька, 7. Тел. (0362) 46-01-09, (067) 604-59-55 (цілодобово). Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).