Recommend Print

Завдяки адвокату Генадію Михальцю, що співпрацює з Сарненським МЦ, внутрішньо переміщена особа відстояла право на державну допомогу для оплати житлово-комунальних послуг

mykhalec12

Людям, які опинилися без даху над головою, дуже складно знайти хоча б тимчасове житло. А ще складніше завдання – знайти кошти на оплату житлово-комунальних послуг! Тому на поміч внутрішньо переміщеним особам мала б прийти держава. Але трапляються випадки, коли органи державної влади, які мали б це робити, відмовляють людині, яка й так доведена до відчаю. Ця історія про те, як адвокат, який співпрацює із Сарненським МЦ забезпечив належний правовий захист внутрішньо переміщеній особі та домігся призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Завдяки зусиллям адвоката системи БПД Геннадія Михальця суд зобов’язав Управління праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації Рівненської області (далі - УПСЗН) призначити клієнтці, що має статус внутрішньо переміщеної особи, щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Клієнтка звернулась до Сарненського МЦ з надання БВПД для оскарження відмови УПСЗН стосовно призначення їй щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Пані Олена розповіла, що вона та члени її сім'ї є вимушеними переселенцями з тимчасово непідконтрольної території Луганської області та на даний час проживають в м. Сарни Рівненської області. У вересні 2017 року вона звернулась до УПСЗН з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Того ж місяця пані Олена отримала повідомлення від УПСЗН про відмову в призначенні допомоги у зв'язку з тим, що м. Алмазне Луганської області, в якому зареєстроване її місце проживання, відсутнє у Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №1085-р. Вказану відмову клієнтка вважала протиправною та мала намір оскаржити рішення УПСЗН, оскільки місто Алмазне підпорядковується Кадіївській міській раді, а місто Кадіївка включене до вищевказаного Переліку.

Здійснювати складення процесуальних документів наказом Сарненського місцевого центру з надання БВПД доручено адвокату системи БПД — Геннадію Михальцю.

Дії адвоката системи БПД:

Складення позовної заяви про зобов’язання призначити щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Результат:

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду адміністративний позов задовольнили та зобов’язали УПСЗН призначити пані Олені щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, з 19.09.2017.

Довідково:

Процедуру та підстави надання щомісячної адресної допомоги визначено Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, (далі - Порядок №505).

Відповідно до абз.1, 2 п.2 Порядку № 505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 № 1085 (далі – розпорядження КМУ № 1085).

Станом на момент виникнення спірних правовідносин, місто Алмазне, де була зареєстрована пані Олена, не було включено до розпорядженням КМУ №1085.

Разом з тим, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №79-р були внесені зміни до розпорядження КМУ №1085. Вказаним змінами до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, включено, зокрема, місто Алмазне Луганської області.

В силу вимог частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

В даному випадку, зміни внесені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №79-р, з урахуванням положень статті 58 Конституції України мають зворотну дію в часі та поширюються на спірні правовідносини, оскільки вказані зміни спрямовані на покращення правового становища внутрішньо переміщених осіб.

   

logo openeurope

   
   

ATO

   

DNA_219x116

   

peremishcheni

   

mpk2

   
   
   
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua