Recommend Print

Жінка з інвалідністю не мала грошей на харчі, бо оплачувала відсотки по кредиту взятому на лікування

Пархоменко

Дороге здоров’я. Сьогодні повноцінне лікування наврядче собі можуть дозволити малозабезпечені люди, які страждають на серйозні хвороби. Відповідно, аби не стояти з протягнутою рукою доводиться брати кошти в борг. Якщо ж позику видає фінустанова –є ризик втрапити в халепу. Адже банк чекати не буде. Так і в цій історії банк намагався стягнути з жінки з інвалідністю оплату за кредитом та відповідні відсотки в сумі 28000 грн., обґрунтовуючи свої вимоги невиконанням договірних зобов’язань.


Пані Марія є особою з інвалідністю ІІ групи, тому маючи невеликий дохід і потребуючи лікування, вона була змушена взяти кредит для продовження лікування.

Використані кошти жінка намагалася погасити з пенсії, однак згодом з її карткового рахунку кошти почали списуватись автоматично, ніби на погашення кредиту. У зв’язку з такими діями банку, грошей у пані Марії не залишалось не те що на лікування, а й на нормальне харчування.

Пенсіонерка звернулася за допомогою до Рівненського місцевого центру з надання БВПД, який уповноважив головного спеціаліста відділу представництва Пархоменка Віталія скласти відповідні процесуальні документи та забезпечити представництво даної громадянки у суді.

Працівник Рівненського місцевого центру з надання БВПД, ознайомившись із матеріалами справи та позовною заявою Банку написав відзив, у якому звернув увагу суду на відсутність чіткого розрахунку суми яку просить стягнути банк, просив застосувати до спірних правовідносин строк позовної давності, а також зауважив, про неможливість нарахування одночасно пені та штрафів, оскільки згідно норм чинного законодавства України це є одним видом цивільно-правової відповідальності і не може бути застосований до одних і тих самих правовідносин.

Суд дослідивши докази, повно, всебічно та об’єктивно з’ясувавши усі обставини справи виніс рішення щодо відмови в задоволенні позову про стягнення заборгованості у повному обсязі.

   

logo openeurope

   
   

ATO

   

DNA_219x116

   

peremishcheni

   

mpk2

   
   
   
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua