Recommend Print

Про недопущення порушення права іноземців на безоплатну правову допомогу говорили юристи і поліцейські

1

«Не знання закону не звільняє від відповідальності». Чи мають рівні з громадянами України права та обов’язки іноземці та особи без громадянства на ряду з громадянами України? Як представники інших держав можуть захищати свої права в Україні? Яким чином іноземці та особи без громадянства можуть реалізувати своє право на безоплатну вторинну правову допомогу? Ці питання були порушені під час семінару-наради, що відбувся у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області.


Іноземці та особи без громадянства, у випадках затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Разом з тим, існує неоднозначність у тлумаченні вимог законодавства у сфері надання безоплатної правової допомоги ,зокрема, порядку інформування центрів з надання БВПД про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, в частині призначення захисника іноземцям та особам без громадянства, затриманим з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, у випадку їх адміністративного затримання .Це, в свою чергу, може призвести до порушення права іноземців та осіб без громадянства, затриманих з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, на безоплатну вторинну правову допомогу.

«На Рівненщині відсутні факти порушення права іноземних громадян та осіб без громадянства на безоплатну вторинну правову допомогу. Разом з тим, існують деякі проблемні питання щодо повідомлення центрів БВПД про затримання таких осіб, а також надання їм перекладача » -зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

2

До спільного заходу, присвяченого темі «Недопущення порушення права іноземців на безоплатну вторинну правову допомогу» долучились не лише юристи Регіонального та місцевого центрів з надання БВПД Рівненщини, але й Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Андрій Преподобний, Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Сергій Іллюк, представник відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Інна Березовська.

«З початку року на Рівненщині іноземцями скоєно 27 кримінальних правопорушень, зокрема: зґвалтування, сексуальне насильство, крадіжки, грабіж, розбій та скоєння ДТП, а також 6 кримінальних правопорушень, вчинені відносно іноземних громадян» - таку статистику озвучила представник Нацполіції Інна Березовська.

3

Відтак, забезпечення дотримання права іноземців та осіб без громадянства, є вкрай актуальним. Перед учасниками заходу постало два основних завдання: визначити проблемі питання в наданні БВПД затриманим іноземцям та особам без громадянства і напрацювати спільні пропозиції щодо шляхів їх вирішення.

4

Окремо присутні обговорили також процедуру інформування Регіонального центру з надання БВПД про факти адміністративного затримання та арешту, можливість іноземців можуть скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу, та залучення до надання БВПД перекладачів.

5

За результатами семінару його учасниками розроблено рекомендації щодо забезпечення дотримання права на БВПД для іноземців та осіб без громадянства. Зокрема:

- затвердити спільним міжвідомчим наказом Нацполіції порядок оформлення затриманих іноземців та осіб без громадянства працівниками поліції і міграційної служби, повідомлення центрів з БВПД щодо захисту таких осіб та порядок їх тримання у тимчасових місцях перебування;

- створення єдиного реєстру перекладачів ,де передбачити порядок оплати праці останнім.

   

logo openeurope

   
   

ATO

   

DNA_219x116

   

peremishcheni

   

mpk2

   
   
   
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua