Recommend Print

Партнерами системи БПД Рівненщини стали дві благодійні організації : «Мережа 100 відсотків життя Рівне» та «Free Zone»

1

Забезпечення доступу затриманих та засуджених до правової інформації та правосуддя- основна мета Меморандуму про співпрацю підписаного Регіональним центром з надання БВПД у Рівненській області та Благодійною організацією «Мережа 100 відсотків життя Рівне».


       Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу», затримані та засуджені особи мають право на безоплатну правову допомогу. Відтак, фахівці системи БПД Рівненщини постійно працюють над забезпеченням дотримання права на БВПД цієї категорії громадян. Разом з тим, вже не як державна інституція, а на волонтерських засадах, опікується питаннями захисту прав засуджених та їх соціальною адаптацією на свободі, Благодійна організація «100 відсотків життя Рівне», що представлє інтереси БО «Free Zone» в Рівненській області. Тож враховуючи спільні напрямки роботи, було вирішено підписати Меморандум про співпрацю.

2

     БО «100% Життя» — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої – боротьба за життя! Мережа працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ. Мережа працює з 2001 року та є основним реципієнтом та виконавцем проектів Глобального Фонду та USAID в Україні. «100% Життя» є провідним партнером держави у впровадженні медичної реформи та розробником системи eHealth. Ми активно боремось за те, щоб 100% українських пацієнтів мали 100% доступ до лікування.

3

       БО «FREE ZONE » було створено у березні 2018 року. Передувала цьому, поява у регіонах ініціативних груп колишніх ув’язнених. Потреба у згуртуванні засуджених та звільнених з місць позбавлення заради захисту своїх прав та спільних інтересів існувала вже давно. Причиною цьому стала стигматизація з боку представників установ виконання покарань, правоохоронних органів, органів прокуратури, пробації та суспільства в цілому. Сьогодні « FREE ZONE» , працює над подоланням стигми та дискримінації щодо представників спільноти, забезпеченням доступу до якісних медичних і соціальних послуг, впровадженням нових моделей здобуття освіти в місцях позбавлення волі.

4

      Підписаний Регіональним центром з надання БВПД у Рівненській області з БО «100% Життя Рівне» Меморандум про співпрацю, з-поміж іншого передбачає:

- проведення інформаційно-просвітницької роботи серед затриманих та засуджених спрямованої на підвищення рівня поінформованості щодо захисту своїх прав;

- проведення спільних інформаційно-просвітницьких заходів та спільних прийомів в органах та установах виконання покарань;

- реалізацію пілотного проекту щодо впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань шляхом проведення семінарів, круглих столів, зустрічей;

-  ефективне перенаправлення засуджених осіб, які потребують соціальної адаптації, ресоціалізації.

5

    Після підписання Меморандуму, також було обговорено подальші кроки  співпраці з дотримання права затриманих та засуджених на БВПД та механізм перенаправлення клієнтів до партнерських організацій з питань лікування, соціального супроводу та психологічної реабілітації.

6

   

logo openeurope

   
   

ATO

   

DNA_219x116

   

peremishcheni

   

mpk2

   
   
   
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua