Print

Для поліцейських Рівненщини проведено ряд навчальних семінарів щодо толерантності до секс- працівників

Share

1

«Подолання стигми та дискримінації стосовно секс-працівників з боку працівників поліції» .Навчальні семінари на цю вкрай актуальну та проблемну тему пройшли у Здолбунівському, Острозькому, Дубенському, та Млинівському відділах поліції. Впродовж 4 днів, з 15 по 18 жовтня представники Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області спільно з представниками відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності УЗПЛ НПУ проводили тренінги з місцевими правоохоронцями.


Навчання на тему «Подолання стигми та дискримінації стосовно секс-працівників з боку працівників поліції» проводились для працівників різних підрозділів поліції, діяльність яких пов’язана із зазначеною темою. Серед них: заступники начальників відділень, оперуповноважені, слідчі, старші оперуповноважені, працівники чергових частини. Щоразу впродовж декількох годин. тренери застосовували методи мозкового штурму з відповідним аналізом отриманих результатів, дискусії, елементи фасилітації, проводили міні-лекція.

2

Завдання спікерів - показати учасникам їх роль у зменшення стигми та дискримінації стосовно секс-працівників з боку працівників поліції незалежно від підрозділу у якому вони працюють та зробити перший крок в процесі подолання цих явищ. Також було важливо виробити з правоохоронцями спільне розуміння таких понять як «Верховенство права», «дискримінація» та «стигма».

3

«Багато учасників говорили про відсутність в діяльності поліції проблеми «стигми» та дискримінації. Для доведення перед поліцейськими питання актуальності цієї проблеми висвітлено питання зафіксованих правопорушень у моїй практичній діяльності щодо секс – працівників, які вчиненні працівниками поліції », -розповів зазначив заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Сергій Іллюк.

У підсумку, як зауважили тренери - правоохоронці активно долучались до виконання різноманітних завдань, з цікавістю слухали спікерів та охоче відповідали на запитання. Зрештою, в результаті проведення занять та обговорення їх результатів, вдалось виробити алгоритм дій поліцейського без дискримінаційних проявів у відношенні до секс-працівників.

4

Тренінги для поліцейських проводили регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Сергій Іллюк та головний спеціаліст відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності УЗПЛ НПУ Павло Бірук. Навчання для правоохоронців Рівненщини вже відбулись у Здолбунівському, Острозькому, Дубенському, та Млинівському відділках поліції. Тренінг «Подолання стигми та дискримінації стосовно секс-працівників з боку працівників поліції» організовано БО «ЛЕГАЛАЙФ-УКРАЇНА» у рамках проекту «Шлях до змін».

5

*Стигма (від дав.-гр. στίγμα) — знак, тавро, татуювання, пляма, відмітка. Негативна асоціація людини з чим-небудь ганебним, непрестижним, відразливим. Це явище подібне до стереотипу і відрізняється від нього спрямованістю на якості людини.

6