Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

Адвокатам  

Advocats

   

Інформаційний дайджест  

Digest-300x238

   

pracia

   

Необхідність піклуватись про непрацездатних батьків – це не лише питання моралі, а насамперед - обов’язок, визначений законом

Деталі

20181207 154559

Завдяки зусиллям фахівця Рівненського місцевого центру з надання БВПД Пархоменка Віталія, судом прийнято рішення про стягнення з повнолітнього сина аліментів на утримання непрацездатної матері.

Стаття 51 Конституції України передбачає обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Не вдаючись у глибинний зміст терміну «піклування», за змістом статті 202 Сімейного кодексу України визначено, що повнолітні діти як мінімум мають утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Клієнтка, яка звернулась до Рівненського місцевого центру з надання БВПД – пані Надія (ім’я змінено) повідомила, що проживає у одному помешканні зі своїм повнолітнім сином, стосунки з яким є досить складними. Він працює неофіційно, отримує немалий заробіток, але будь-якої участі у її житті не бере, жодних коштів, в т.ч. числі на сплату комунальних платежів не надає.

Сама вона є інвалідом 3 групи, отримує пенсію з інвалідності, яка не покриває необхідних витрат на проживання, харчування та лікування. Крім того, п. Надія має ще одного сина, який є дитиною інвалідом та знаходиться на її утриманні.

Вивчивши всі обставини справи, Віталій Пархоменко підготував відповідну позовну заяву до суду. В результаті, 08 листопада 2018 року Рівненський міським судом прийнято рішення про стягнення з повнолітнього сина пані Надії аліментів на її утримання в розмірі 600 грн. щомісячно.

   

logo openeurope

   

YMP fullsize distr

   
   

ATO

   

DNA_219x116

   

peremishcheni

   

mpk2

   
   
   
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua