Зусиллями адвокатів системи БВПД вдалося домогтися виправдувального вироку для підзахисних

Деталі

45722454 2207095669506976

Здійснюючи протягом трьох років захист інтересів осіб, що обвинувачувалися у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.296 КК України, адвокатам системи БВПД Дмитру Ляшку та Оксані Теперик, що діяли на підставі відповідних доручень Регіонального центру з БВПД у Рівненській області, вдалося спростувати доводи обвинувачення і домогтися виправдувального вироку.

Відповідно до висунутого обвинувачення неповнолітній С. спільно з іншими трьома обвинуваченими, а також із невстановленими під час досудового розслідування особами 08.12.2015 року грубо порушували громадський порядок, їхні дії супроводжувались особливою зухвалістю і винятковим цинізмом та виразились у публічному, тривалому у часі ображанні потерпілого – Олексія (ім’я чоловіка змінене), вигукуванні образливих слів із використанням нецензурної лексики, публічного приниження останнього - поміщення його у сміттєвий бак, що супроводжувалося застосуванням фізичного насильства, завданням побоїв, фізичного болю, моральних страждань, знущанням. Внаслідок таких дій потерпілий отримав тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості.

В основу обвинувачення покладені висновки судової портретної експертизи фотозображень підсудних, отриманих із мережі Інтернет.

Як під час досудового розслідування, так і в ході судового розгляду підзахисні заперечували свою причетність до даного злочину, надавши суду показання про те, що у грудні 2015 року знаходилися поблизу місця проведення громадської мирної акції та бачили, як невідомі особи вивели з приміщення будівлі якогось чоловіка і вкинули його у сміттєвий бак.

Суд погодився з клопотанням сторони захисту щодо недопустимості ключових доказів у справі (відеозаписи та фотознімки здійснені невстановленими очевидцями події, проведені на їх підставі експертизи), які були отримані з мережі Інтернет.

Відповідно до вироку Рівненського міського суду від 05.11.2018 року неповнолітнього С. та інших трьох обвинувачених було визнано невинуватими і виправдано.

   

logo openeurope

   
   

ATO

   

DNA_219x116

   

peremishcheni

   

mpk2

   
   
   
   
© 2014-2018 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua